ДОВІДНИК ПАСІЧНИКА
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входа
ІІНТЕНСИФІКАЦІЯ РЕПРОДУКЦІЇ БДЖІЛ І ПЛЕМЕНИХ МАТОК.
Основою якої є зростання обсягу виробництва пакетних бджіл і відселекціонованих маток за рахунок впровадження науко во-технічного прогресу, підвищення рівня організації вироб ництва, ефективнішого використання технічних, матеріальних і трудових ресурсів.
Результатом інтенсифікації бджільництва є збільшення виробництва меду — найціннішого дієтичного і лікувального продукту. Високих показників досягають впровадженням на пасіках високопродуктивних відселекціонованих місцевих (карпатських і степових українських) бджіл, які найбільш пристосовані до місцевих кліматичних і медозбірних умов. Первинною репродукцією маток відселекціонованих ліній кар патських бджіл займаються Мукачівський племінний бджоло-радгосп і Чернівецький бджолорозплідник, вторинною—Воро-шиловградський, Кримський і Черкаський бджолорозплідники. Вони щороку виводять понад ЗО тис. плідних маток. Репродук цією високопродуктивних люцернових бджіл ліній української степової породи, відселекціонованих Українською дослідною станцією бджільництва, займаються на ряді пасік Знам'ян-ського району Кіровоградської області і в Гадяцькому районі Полтавської області, де виводять близько 5 тис. маток, що недостатньо для задоволення існуючого попиту. Збільшити виведення племінних маток місцевих бджіл можна шляхом розширення їх репродукції на існуючих розплідниках і орга нізації нових, на яких застосовувати передову технологію ви робництва. Ця технологія передбачає щеплення личинок ві ком до 12 год, яких одержують в ізоляторах на 1—3 рамки; постановку не більше 24 личинок на виховання у сім'ї-вихо-вательки через кожні три дні; використання сімей-виховате-льок протягом 15 днів після відбору матки; наявність у сім'ї-виховательці розплоду різного віку і її підгодівлю в безвзят-ковий період о 8-й і 13-й годині по 0,2 л 50 %-ного цукрового сиропу; використання 4-місних нуклеусних вуликів на дві ра мочки розміром 1/4 гніздової; використання термостата для інкубації маточників.
Значний резерв збільшення виробництва бджолорозплід-ницької продукції —в залученні пасічників-любителів до мат-ковивідної і пакетної справи. Вони можуть швидко підняти рівень виробництва бджоломаток і бджолопакетів. Наприклад, на пасіках любителів Закарпаття в останні роки щорічно ви водять більше 15 тис. маток і формують близько 20 тис. паке тів для реалізації за межі області. Цьому передувала ціле спрямована організаторська робота спеціалістів обласної бджолоконтори в останні дванадцять років. До того ж розплід-ницький напрям матеріально вигідний і може давати прибуток у 2—4 рази вищий порівняно з тим, який одержують лише за мед.
Спеціалізація на розведенні бджіл вигідна всім пасікам у всіх зонах. Так, у міжгосподарських підприємствах близько 6 % сімей від усіх громадських пасік республіки, а вони що річно реалізують близько ЗО % нових сімей і бджолопакетів.За даними А. Н. Ядуна (1986), рентабельні лише ті бджоло-підприемства, які формують не менше 25 % бджолопакетів від основних сімей.
akadem8.at.ua
monster



Поиск
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0