ДОВІДНИК ПАСІЧНИКА
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входа

Весняний обліт

Незабаром завер­шиться зимівля бджіл. А цеодин із головних екзаменів для пасічників. Тем­пература повітря піднімається до +8°С +9°С. Всесильніше пригріває сонечко. На прилітних дощеч­ках окремих сімей все частіше з'явля­ються окремі бджілки. Вони уважно придивляються та принюхуються до навколишнього сере­довища. Це перші весняні розвідники. Незабаром вони по­вернуться у свої ву­лики і повідомлять подруг про мож­ливість розпочинати обліт.

БДЖОЛИ все інтенсивніше вилітають із більш прогрітих сонцем вуликів. Вони обережно кружляють біля самого льот­ка. Вони ніби підсказують бджолам на прилітній дошці, - злітайте рішучіше. Над вуликами розростається радісна круговерть. Тихий гул панує над пасікою. Іноді серед сімей трапляються такі, що роблять обліт мляво, не поспішають виле­тіти з вулика. Це можуть бути бджоли -"чудаки". Вони з невідомих причин не люблять облітуватися, коли їм заважають інші бджоли. Лише після облітування сусідів вони роблять доволі дружний масо­вий обліт. А ось з деяких вуликів бджоли взагалі не вилітають. Це може свідчити про голоду­вання сім'ї. Тому слід занести вулик у тепле приміщення, розсунути рамки і збризнути бджіл теплим цукровим сиропом (1 частина цукру на 1 частину води) Замість порожніх рамок ставлять зігріті рамки з медом. Потім вулик закривають і виносять на пасіку.

Бувають вулики, що бджоли з них зовсім не вилітають. Це ознака того, що сім'я заги­нула під час зимівлі або льотки у нерадивих пасічників закупорені мертвими бджолами. Звільнивши свої кишечники від зимових екскрементів, бджоли посилено починають годувати матку. Після цього вона різко збільшує яйцекладку. До речі, вже через го-дину-дві після обльоту бджоли беруться за чищення чарунок, розрідження меду, зби­рання мертвих комах і воскового сміття, по­стачання першого пилку та нектару. Необхідно мати на увазі, що всі вулики, земля, навколишні рослини рясно вкрива­ються бджолинними розмальовками — екс­крементами. Перед початком обльоту пасіч­нику слід неодмінно прийти до ближніх сусідів з проханням не вивішувати до про­сихання випрану білизну. Адже бджоли на­несуть на неї безліч плям. З настанням тепла бджоли починають все частіше й частіше вилітати з вулика. Незабаром розпочнеться весняний медозбір.

Бджоли особливо потребують кормів рано навесні 

Дослідження показали, що вирощування розплоду рано навесні дає найвищі результати, якщо в гніздах сімей буде не менше 8 кг корму, середніх - не менше 6 кг, слабких -не менше 4 кг.

У період росту в кожній сім'ї має бути постійно не менше 6-8 кг меду. Велике зна­чення для вирощування розплоду мають запаси в гнізді перги бджолинного хліба, її відсутність призводить до повного припи­нення вигодовування розплоду.

Поиск
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0