ДОВІДНИК ПАСІЧНИКА
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входа
МЕДОНОСИ САДІВ І ЯГІДНИКІВ.
Плодоягідні культури дають ранньовесняний підтримую чий взяток і забезпечують нарощення сили сімей бджіл для головного взятку. Серед рослин цієї групи найбільше значен ня для бджільництва мають яблуня, груша, малина, черешня, вишня.
Аґрус (Ribes grossularia L.) цвіте із середини квітня, 10— 15 днів. Квітки зеленуваті, червонуваті або пурпурові, опуше
ні, зібрані в китиці. Виділяють багато прозорого нектару й блідо-жовтого пилку. Ранній взяток з аґрусу сприяє швидкому нарощенню сили бджолиної сім'ї. У погожі дні нектаропро-дуктивність досягає 70 кг/га насаджень.
Абрикос звичайний (Armeniaca vulgaris L.) — вирощують в садах Криму, в Степу та південних районах Лісостепу. Квітки білі або рожеві, майже сидячі, розміщені по одній або дві, рідше пучками в листових пазухах, розвиваються до появи листків. Цвіте в квітні — травні залежно від ранньої чи піз ньої весни. Тривалість цвітіння 5—7 днів. Добре відвідують бджоли, беруть нектар і пилок. Обніжжя з абрикоса має жов тий колір. Дає ранній взяток. Медопродуктивність близько 40 кг/га насаджень.
Вишня (Cerasus Juss) — цвіте в квітні — на початку травня (7—10 днів). Квітки білі, великі, зібрані в китицеподібні су цвіття. На дні квітколожа розміщені нектарники, які інтен сивно виділяють нектар. Кількість його залежить від сорту. Найінтенсивніше нектар виділяється вранці. Квітки дають чимало пилку. Взяток з вишні є не тільки підтримуючим для розвитку бджолиних сімей, а й дає товарний мед. Медопро дуктивність 1 га насаджень вишні — ЗО—35 кг.
Черешня, вишня пташина (Cerasus avium Moench.) і вишня магалебська, антипка є добрими медоносами, дають близько 40 кг меду з 1 га насаджень. Крім садової, є черешня лісова, яка росте на узліссях в Карпатах і Закарпатті, а також в правобережному Лісостепу, рідко на Лівобережжі і в Криму. Нектаропродуктивність 1 га лісової черешні в Карпатах 20— 25 кг.
Слива садова (Prunus domestica L.) — цвіте на початку травня, 6—8 днів. Квітки зеленувато-білі, зібрані в прості зон тики. Бджоли беруть з квіток нектар і пилок. Медопродук тивність 1 га 15 кг. Поширена на території всієї України.
Малина (Rubus idaeus L.) — дуже медоносна рослина. Цві те в травні — червні, 25—ЗО днів. Квітки білі, правильної фор ми, зібрані в китиці, виділяють багато нектару нектарниками, розміщеними кільцем між маточкою і тичинками. Медопро дуктивність близько 100 кг/га насаджень. У дикому стані рос те в лісах по чагарниках, на лісових заплавних луках у всіх районах і в північній частині Лісостепу та в Карпатах. Лісо ва малина в Карпатах цвіте із середини червня до кінця липня, 40—45 днів. Одна бджолина сім'я за день приносить в серед ньому до 5 кг меду.Яблуня садова (Malus domeslica Вогкії) займає головне міс це серед плодових насаджень. Квітки великі, Сілі, рожеві, зібрані в малоквіткові зонтикоподібні суцвіття. Починає цвіс ти в травні. Цвітіння триває в середньому 10—12 днів, а як що є ранні й пізні сорти, то продовжується до 15—20 днів. Бджоли інтенсивно відвідують квітки з ранку до вечора і бе руть нектар та пилок. Середня медоиродуктивність 25 кг/га насаджень.
Груша (Purus L.) — квітки білі, великі, зібрані в щитки, на довгих квітконіжках, пиляки червоні. Нектарники знахо дяться в квітколожі. Бджоли беруть нектар і зеленувато-сіру ватий пилок. Залежно від погодних умов цвіте в кінці квіт ня — на початку травня, 10—12 днів. Медопродуктивність 1 га груші нижча, ніж яблуні.
Крім культурних сортів груш, є багато диких форм у лис тяних лісах, чагарниках, захисних лісосмугах. Медопродуктив ність дикої груші вища, ніж культурної.
Смородина чорна (Rfbes nigrum L.) — цвіте в кінці квітня — на початку травня, 8—10 днів. Квітки лілово- або рожево-сірі, зібрані в звислі китиці. Бджоли охоче їх відвідують, беруть з них нектар і пилок. Медопродуктивність близько 70 кг/га насаджень. Культивують як плодоягідну рослину на терит рії всієї України. У дикому стані росте у вогких лісах, чагар никах, по берегах річок на Поліссі, в Лісостепу, Карпатах та в Прикарпатті. Медоносними є також смородина біла та смо родина червона.

akadem8.at.ua
monster




Поиск
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0