ДОВІДНИК ПАСІЧНИКА
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входа
НАРОЩУВАННЯ БДЖІЛ.
Використання весняних медоносів для нарощування бджіл в умовах стаціонарного точка або на кочівлі. Дуже зручно для догляду і розвитку сімей, якщо центральна садиба та основний пасічний точок розміщеніна схилі проти сонця серед протиерозійних чи полезахисних насаджень, біля лісу в затишному місці. Цвітіння ліщини, вільхи, верб, кленів, жовтої акації, жимолості, трав'янистих рослин, що дають бджолам нектар і пилок, поповнює кормові запаси і зумовлює прискорений розвиток сімей. На стаціонарному точку в цей час можна виконувати роботи по весняному догляду та підготовці до літнього медозбору.
Значно впливає на розвиток сімей цвітіння садів — пора, коли у гніздах з'являються запаси меду (інколи відкачують товарну продукцію), вдосталь високопоживної перги і воску.
Якщо весняних медоносів поблизу немає і місце для утримання сімей незручне (продувається вітром), вулики необхідно перемістити не далі як на 0,5 км від джерела корму. Пасіки, які часто перевозять, починаючи з ранньої весни мають сильні сім'ї і дають багато продукції.
Розширення гнізд. Поки сім'я після очисного обльоту не росте, в ній прогресує темп відкладання яєць маткою, розширюється площа стільників, зайнятих розплодом, молодими замінюються перезимовані бджоли. В майбутньому розвиток сім'ї залежатиме від доброякісних стільників, які потрібні для розміщення розплоду, бджіл та кормів.
Практичний досвід свідчить, що в звичайних чи скорочених гніздах перше розширення роблять, коли всі середні рамки, крім крайніх (по одній з кожного боку), зайняті розплодом. У скороченому й утепленому гнізді матка може перейти для відкладання яєць і на крайні стільники, але там їй тісно, що призводить до зниження її фізіологічного навантаження і послаблення росту сім'ї.
Для підтримання високих темпів розвитку важливо весною своєчасно розширити гніздо стільниками та рамками з штучною вощиною. Чим сильніша сім'я і тепліша погода, тим більше потрібно рамок. Коли у вулику-лежаку бджоли займають не менше 12 вуличок, застосовують разове розширення, при якому всі рамки відсувають у порожню частину вулика, а на їх місце (проти льотка) ставлять відбудовані стільники і вощину.
У багатокорпусних вуликах гніздо збільшують на один корпус. Перше розширення при відсутності медозбору проводять тоді, коли сім'ї стає помітно тісно і їй потрібні готові світло-коричневі стільники для розплоду. Передчасне розширення погіршує тепловий режим, може затримати розвиток, особливо під час похолодань. Слабкі і середні сім'ї доводиться доглядати пильніше, розширювати гнізда частіше невеликою кількістю рамок, що призводить до зниження продуктивності праці. Але й такі сім'ї потребують належної уваги для поліпшення стану пасіки в майбутньому.

akadem8.at.ua
monster

Поиск
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0