ДОВІДНИК ПАСІЧНИКА
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входа
ОДНОКОРПУСТНИЙ ВУЛИК З ДВОМА МАГАЗИНАМИ: 

Двокорпусний вулик складається з 24 стандарт них рамок (435X300 мм). Корпуси однакові — по 12 рамок. Дно прибите або відокремлене. У модифікованому вулику замість другого корпусу використано дві магазинні надставки з рамками розміром 435X145 мм (рис. 13 А, Б).

Вулик-лежак на 20 стандартних рамок розміром 435X300 мм виготовляють з прибитим дном. Стеля побудована з окремих дощечок. її можна замінити і двома вентиляцій ними рамами. Дах плоский, рівний (рис. 14 А, Б). Витрати основних матеріалів на виготовлення вуликів наведено в таб лиці 5.


Український вулик має 18—20 рамок вузькови-сокої форми (300X435 мм). Верхні бруски рамок стулчасті або нестулчасті (ширина відповідно 37 і 25 мм). Дно прибите або відокремлюване, що дає змогу поставити вентиляційну раму. Один з варіантів цього вулика виготовлений з подвій ними передньою і задньою стінками (утеплений). Іншої кон струкції український вулик можна виготовити з гніздовим корпусом на 12 рамок (300X435 мм) і двома надставками на 8 рамок (435X230 мм) кожна. Верхні рамки ставлять впо перек гніздових (рис. 15).

Вулик -лежак на 16 рамок з надставкою в кор¬пусі містить відповідну кількість стандартних рамок (435Х Х300 мм) і стільки ж магазинних (435X145 мм). Дно прибите до корпусу, зверху встановлюють надставку, потім піддашник і дах.
Крім зазначених, в окремих районах країни є й інші вули ки, пристосовані до місцевих умов.
Спеціальне призначення мають нуклеусні вулики — для утримання нуклеусів найчастіше на 2—4 матки, спостережні — для відводків на 1—2 рамки, необхідні в навчальній роботі влітку, і вулики для сімей-виховательок, у яких виводять ве лику кількість бджолиних маток.
Приладдя до вуликів. Крім рамок, що входять до ком лекту вулика, у різних виробничих процесах потрібне прилад дя. Це, зокрема, скріпи вуликові. їх використовують під час перевезення бджолиних сімей у вуликах, деталі яких потребу ють фіксування з метою запобігання утворення щілин і ви льоту бджіл з гнізда. За принципом використання розрізняють скріпи для сумісного з'єднання усіх деталей вулика і окремих його частин. На пасіках використовують переважно скріпи стрічкові металеві.
Посилену вентиляцію при перевезенні або закриванні бджо линих сімей у вуликах на період обробки рослин отрутохімі катами забезпечує рама ветиляційна, якою замінюють стелю. Універсальною для вулика-лежака і багатокорпусного є рама розміром 478+380 мм.
Глуху перегородку, якою розділяють вулик на дві частини для утримання в ньому, крім основної бджолиної сім'ї, від-водка, називають діафрагмою.Льоткові загороджувачі та засувки призначені для змен шення ширини або закривання щілинних льотків і запобіган ня нападу шкідників.
Роздільною решіткою ділять бджолине гніздо на дві час тини. В одній знаходяться розплід, а в другій бджоли скла дають мед. Виготовляють решітку з дроту, листового заліза або пластмаси.
Годівниці використовують при підгодівлі бджіл цукровим сиропом та напуванні. Виготовлені вони з різних матеріалів, але різняться за конструкцією. Одні розміщують над гніздом і мають форму ящичка, інші підвішують в гнізді поряд з рам ками.
Подушки та інші утеплювальні матеріали захищають гніздо від різких коливань температури. їх кладуть зверху на стелю або ставлять по боках гнізда. Утеплення найбільш потрібне весною та восени, а також для вуликів, залишених зимувати надворі.

akadem8.at.ua
monster






Поиск
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0