ДОВІДНИК ПАСІЧНИКА
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входа
ОВОЧЕВІ І БАШТАННІ МЕДОНОСНІ КУЛЬТУРИ.
До овочево-баштанних медоносів належать огірки, гарбу зи, кавуни, дині та ін. Квітки цих культур великі і виділяють багато нектару й пилку. В баштанних культур тичинкові й маточкові квітки розвиваються окремо і часто знаходяться на різних огудинах. Вирішальним фактором підвищення врожай ності і поліпшення якості плодів є перехресне запилення бджо лами. Вони добре відвідують ці культури зранку.
Огірки посівні (Cucumis sativus L.) — одна з досить поши рених однорічних городніх культур з родини гарбузових. Квіт ки жовті, одностатеві, п'ятірного типу з подвійною оцвітиною, рослини однодомні. Тичинкові квітки зібрані пучками в пазухах листків, маточкові — поодинокі, на коротеньких ніжках. Цвітуть огірки з червня до осені. Нектар виділяється на дні віночка до запилення квітки. Медопродуктивність у по льових умовах близько ЗО, а в умовах теплиць—13 кг/га Пономарьова О. Г., 1967). Бджоли з огірків збирають нектар і пилок.
Кавун звичайний (Citrullus vulgaris Schrad.)—однорічна трав'яниста рослина з родини гарбузових. Квітки великі, по одинокі блідо-жовті, одностатеві, рослина однодомна. В ма точкових квітках по п'ять ниркоподібних приймочок. Серед ньостиглі сорти зацвітають через 40—50 днів після появи схо дів і цвітуть з червня до серпня. З квіток кавуна бджоли зби рають нектар. Медопродуктивність 13 кг/га посіву (Смараг дова Н. П., 1961).
Диня звичайна (Cucumis melo L.) — однорічна трав'яниста шорсткоопушена рослина з родини гарбузових. Квітки світло-жовті, одностатеві, тичинкові на коротких ніжках, зібрані не густими пазушними пучками, маточкові — поодинокі. Починає цвісти через 40—45 днів після висіву. Цвіте 1,5—2 міс. Нек тарники розміщені між тичинками і навколо приймочки. З квіток дині бджоли збирають нектар і пилок. Медопродук тивність близько ЗО кг/га посіву.
Гарбузи звичайні (Cucurbita реро L.) — однорічна рослина з родини гарбузових. Квітки одностатеві, поодинокі, жовті, розміщені в пазухах листків, розпускаються на 50—60-й день після сівби. Цвітуть гарбузи з кінця червня до вересня. Бджо ли охоче відвідують квітки, беручи з них нектар, пилок їх менше приваблює. Нектар світлий, має приємний запах і смак. Медопродуктивність понад ЗО кг/га посіву. Мед жовтого ко льору, швидко кристалізується.
Крім' гарбуза звичайного, на Україні вирощують гарбузи волоські і мускатні, кабачки та патисони.
Медопродуктивність кабачків і патисонів близько 20 кг/га посіву.
Цибуля (Allium L.)—трав'яниста дворічна або багаторіч на рослина. Найбільше значення для бджільництва має цибу ля ріпчаста.
Квітки білі, на довгих квітконіжках. Цвіте в липні — серп ні. Квітки цибулі дуже медоносні, нектар виділяють навіть у велику спеку, коли інші медоноси його виділення зовсім при пиняють.
Медопродуктивність 70 кг/га (Глухов М. М., 1966). Свіжий мед має запах цибулі, який з часом зникає.
Морква (Daucus carota L.) — дворічна овочева рослина з родини зонтичних. Квітки білі, зібрані в зонтикоподібні су цвіття. Нектарник розміщений на верхівці зав'язі. Цвіте в червні — липні, до 30 днів. Бджоли з її насінників мають під тримуючий взяток. Товарний мед дає в спеціалізованих на сінницьких господарствах.

akadem8.at.ua
monster



Поиск
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0