ДОВІДНИК ПАСІЧНИКА
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входа
ПАСІЧНИЦЬКИЙ ІНВЕНТАР.
Догляд за бджолиними сім'ями утруднений, оскільки вони живуть у вуликах, де створюють необхідні умови для розмно ження, переробки і складання корму і захищають від дії нега тивних факторів. Велике значення у підвищенні продуктив ності праці має впровадження прогресивної технології, яка грунтується на використанні необхідного пасічницького інвен таря і засобів механізації різних виробничих процесів. Особ ливо зростає роль механізації в умовах інтенсифікації бджіль ництва і переведення галузі на промислову основу. Передові пасічники, крім поширеного інвентаря, використовують при строї та обладнання, виготовлені в місцевих майстернях.
Інвентар і механізми для догляду за бджолами коротко оха рактеризовані в таблиці 6. Більшість з них виготовляють промислові підприємства, а реалізують магазини обласних контор бджільництва.
В Інституті бджільництва розроблено візок-підйомник для полегшення трудомістких робіт з корпусами. Таку ж роль ві діграє знімач корпусів, сконструйований І. П. Євдокименком.
На звичайному пасічному візку можна встановити необхід не обладнання для підгодівлі бджолиних сімей — бачок із сиропом, шланг, дозатор корму.
У спеціалізованих господарствах і на великих бджолофер-мах при потребі підгодівлі бджіл налагоджують механізоване приготування сиропу у великих місткостях та підвезення його до вуликів у цистернах.
Для забезпечення бджіл чистою водою в затишному і доб ре освітленому сонцем місці на пасічному точку ставлять на пувалку — бочку, металевий бачок або інший посуд, з яких вода краплями падає на нахилену дошку.
Ваги платформові потрібні на пасіці для визначення інтенсивності медозбору. Контрольну бджолину сім'ю, що постійно перебуває на них, зважують щоденно ввечері.
null
Термометр і психрометр — прилади, за допомогою яких па-січники вимірюють температуру і вологість повітря. Особливо необхідні вони у зимівниках.
Інвентар і обладнання для відкачування меду сприяють полегшенню роботи пасічників, підвищенню продуктивності їх праці. Призначені вони для звільнення стільників від бджіл у гнізді, розпечатування медових комірок, відкачування меду, очищення продукції та ін.
При відбиранні рамок з медом використовують м'які щіт ки, видалювачі бджіл, дерев'яні рами з випарниками карбо лової кислоти, пневматичні засоби для здування бджіл.
Розпечатують комірки з медом за допомогою пасічних но жів різної конструкції (прості, з паровим нагрівом, електро-нагрівні), віброножів, механізмів з автоматизованим процесом обробки стільників. Для відкачування меду потрібні столики спеціального призначення, тримачі рамок, а на пасіках з про мисловою технологією — ще й термічні камери, в яких підігрі вають стільники для повного звільнення комірок від меду.
Установка МРС-1, що випускається заводами з 1981 р., навеликих бджолофермах здатна розпечатати для відкачування 500 стільників усіх стандартних рамок за годину.
Основними на пунктах відкачування продукції є медогон ки (табл. 7). Незалежно від розмірів, продуктивності, особли востей конструкції вони працюють за принципом дії відцент рової сили. Ротор, в якому рамки розміщують по лінії радіуса або хорди, обертають вручну (160X180 об./хв) або за допо могою електродвигуна (близько 320 об./хв). На звичайних па сіках поширені медогонки хордіального типу на 4 рамки. Але для великих бджолоферм і спеціалізованих господарств медо-товарного напряму промисловість випускає більш потужні радіальні медогонки.
З 1981 р. пасіки одержують нову електрифіковану медогон ку М 8/32. Передбачено постачання пасік медогонками на 6 касет, що здатні до самообертання на обидва боки.
Значно полегшує працю пасічників пересувний агрегат для відкачування меду, який оснащений невеликою електричною станцією.
Інвентар та обладнання для одержання воску. Більшу час тину воску витоплюють з сировини різної якості безпосередньо на пасіках (табл. 8). Для переробки першосортної воскової сировини достатньо сонячної або невеликої парової воскотоп-ки. Сушник з вибракуваних стільників та іншу сировину ниж чих сортів потрібно попередньо розварювати в котлах, а потім віджимати віск на пресах і відстоювати в місткостях (діжки та інший дерев'яний не звужений у верхній частині посуд). При віджиманні воску з розвареної маси воскопресами вручну тиск становить 2 кг/см2, а з допомогою гідравлічної системи — 10—20 кг/см2. Проціджують розтоплену воскову масу через різні пристосування, наприклад, ящик із сітчастим дном (от вори 2X2 або 3X3 мм).
У заводських умовах віск пропускають через стерилізатор для знезараження від збудників хвороб. Стерилізатори мають різну конструкцію, проте за умовами технології у них створю ється температура 120 °С і підтримується протягом ЗО хв.

akadem8.at.ua
monster




Поиск
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0