ДОВІДНИК ПАСІЧНИКА
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входа
ПЕРЕСЕЛЕННЯ БДЖІЛ ІЗ БЕЗСТІЛЬНИКОВОГО ПАКЕТА У ВУЛИК.             
годівницю, а також необхідний пасічницький інвентар. Восе ни роблять замовлення на пакети.
Весною в зоні використання пакетних бджіл ведуть спосте реження за розвитком медоносних рослин, визначають орієн товні строки медозбору. Від них певною мірою залежить орга нізація завезення пакетів. Бажано, щоб до початку цвітіння основних медоносів бджолині сім'ї використовували медозбір з підтримуючих медоносів і досягли доброго розвитку.
Для забезпечення стабільних зборів великої кількості ме ду потрібно заздалегідь вивчити місцевість щодо ресурсів нек тару, визначити основні та запасні пасічні точки. Якщо висо копродуктивні медоноси цвістимуть в різні строки і віддалені більш ніж на 2—3 км, передбачають перевезення бджіл.
Господарства південних районів, які самі використовують пакетних бджіл у північних районах, для вибору місця під пасіку літом попереднього року посилають представника, який разом із спеціалістами контори бджільництва північної облас ті визначає й закріплює місця для кожного господарства і пасіки. Пасіки розміщують так, щоб між ними була віддаль не менше 2 км і на кожній з них розташовують не більше 100—120 бджолиних сімей.
Підготовчі роботи завершують до прибуття бджіл у госпо дарство. На пасіці розставляють необхідну кількість вуликів. У кожному з них ставлять 6 рамок (по два порожніх, з пер гою і штучною вощиною).
Перед переселенням бджіл у вулики батареї розмонтову-ють і розносять пакети до вуликів, потім знімають кришку з пакета, поміщають його у вулик поряд із стільниками (рис. 7), виймають кліточку з маткою і ставлять у першій вуличці від пакета, виймають годівницю, а бджіл, що сидять на ній, стру шують на кліточку з маткою, закривають вулик полотнинкою чи потолочинами, утеплюючою подушкою і кришкою, даючи можливість бджолам перейти на стільники.
Слід мати на увазі, що бджоли, які перебували довго у безстільникових пакетах, при зовнішній температурі нижче 12 °С клякнуть і не можуть самостійно перейти з пакета на стільники. В таких випадках їх потрібно висипати на рамки поверх гнізда, на які попередньо кладуть дерев'яні брусочки, щоб утепленням не подавити бджіл. Після того, як бджоли перейдуть на рамки і заспокояться (через 12—24 год), від кривають верхній отвір у кліточках Титова з чужими матками і заклеюють його вощиною, в якій роблять 3—4 отвори. Клі точку ставлять між рамками в центрі гнізда на 2—3 см ниж че верхніх брусочків, щоб бджоли могли прогризти вощину і випустити матку. Коли пакетні сім'ї надходять із своїми матками, їх випускають, а кліточки забирають. Одночасно з вулика видаляють пакет. При цьому враховують кількість загиблих бджіл, що важливо знати при догляді за сім'ями в майбутньому. Пакетні сім'ї, що надійшли при температурі зовнішнього повітря нижче 12 °С, до переселення у вулики не обхідно зберігати в темному приміщенні при температурі 14— 20 °С. Недотримання цієї умови призводить до значного відхо ду бджіл і маток.
Якщо матка знаходиться в пересильній кліточці, то через добу після поселення бджіл у вулик отвір кліточки, закритий пластинкою, відкривають, а канді протикають дротом діамет ром 1,5—2 мм, щоб полегшити бджолам проникнення до мат ки. Прийом маток перевіряють на п'яту добу.
Відхід маток при підсадці в пакетні сім'ї може становити в середньому близько 10 %. Тому при пересиланні пакетів з чужими матками необхідно поставляти 10 % запасних.
Процес переселення бджіл у вулики із стільникових паке тів порівняно з безстільниковими різниться лише тим, що бджіл пересаджують у вулики на своїх стільниках.
Важливими умовами інтенсивного розвитку пакетних сі мей є створення для них оптимального температурного режи му і добрих умов годівлі. Для цього їх гнізда утеплюють, зву жують льотки до 15 мм і в безмедозбірні періоди проводять підгодівлю. Не слід згодовувати пакетним сім'ям на початку їх розвитку великих порцій (по 3—6 л) цукрового сиропу, бо це призведе до обмеження відкладання яєць маткою і знач ного спрацювання бджіл на переробці сиропу в мед.
Технологія утримання пакетних сімей з молодими високо-плодовитими матками повинна забезпечувати просторе гніздо з достатньою кількістю вощини для будівництва стільників і стільників для складання меду при появі першого взятку. Цього можна досягти разовим розширенням гнізда пакетних сімей до 12 рамок у початковий період їх розвитку. При комплектуванні гнізда пакетної сім'ї у початковий період беруть повномедний і маломедний стільники. Перший розташовують біля бокової стінки вулика, потім чергують стільники і во щину. Маломедний стільник ставлять сьомим від повномед-ного. Він обмежує гніздо сім'ї в перші три тижні її розвитку. Потім ставлять рамки з порожніми стільниками і вощиною вперемішку.
Перед настанням головного медозбору, коли в гніздах па кетних сімей буде 8—9 рамок розплоду, їх гнізда ще раз роз ширюють. Такий спосіб розширення дає змогу висококвалі фікованому пасічнику з двома сезонними помічниками до глядати 500 пакетних сімей бджіл.
Під час головного медозбору за 21 день до його припинен ня для мобілізації усіх бджіл на медозбір обмежують відкла дання яєць маткою, помістивши її в кліточку Титова або в ізолятор з роздільної решітки і залишивши в центрі ^гнізда. Обмеження відкладання яєць під час головного медозбору сприяє збільшенню збору меду пакетними сім'ями, звільнен ню стільників від розплоду, що важливо при відборі меду і закуренні сімей у кінці сезону.
Слід пам'ятати, що бджоли можуть закласти свищові ма точники, незважаючи на перебування матки в центрі гнізда. Тому через 8—9 днів після ізоляції матки рамки з розплодом оглядають і знищують маточники.
Коли медозбір закінчиться, відбирають усі рамки з медом і пергою, а бджіл закурюють сірчаним газом. Для одержання сірчаного газу у димар на розжарене дерев'яне вугілля кла дуть столову ложку сірки. Цієї порції достатньо для закурен-ня 10 сімей. Замість сірки можна використовувати азотнокис лий амоній (10—15 г), при горінні якого утворюється отруй ний для бджіл газ. Закурюють бджіл до початку їх льоту або після його припинення.
Останнім часом закурювання пакетних бджіл майже не практикують, оскільки їх формують з карпатських бджіл, які добре зимують в північних районах, а також' у зв'язку з знач¬ним відходом бджолиних сімей, спричиненим вароатозом.
Після закурювання бджіл вулики, стільники, рамки з пер гою, пасічницький інвентар і обладнання пасіки зберігають до наступного року.

akadem8.at.ua
monster






Поиск
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0