ДОВІДНИК ПАСІЧНИКА
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входа
ПІДГОДІВЛЯ БДЖІЛ.
Забезпечення кормом і підгодівля бджіл. Нарощування бджіл до медозбору потребує значних витрат корму, особливо на годівлю личинок та обігрівання гнізда. Встановлено, що протягом весняного періоду сім'я споживає близько ЗО кг меду. Частину його бджоли збирають з ранніх медоносів. Значно впливає на розвиток сім'ї запас корму, до якого бджоли мають доступ. Якщо вони відчувають закінчення його, починають обмежене витрачання за рахунок послаб-лення темпів росту сім'ї.
Досвід пасіки колгоспу ім. Чапаєва Світловодського району Кіровоградської області переконливо свідчить, що наявність у вулику 15—17 кг меду на час головної весняної ревізії забезпечує високий темп розвитку сімей. У другій половині траня, коли починається медозбір з білої акації, бджоли займають 19—20 рамок вулика-лежака. Прибуток контрольної сім'ї за період ранньолітнього медозбору становить 40—50 кг.
Стільники із запечатаним медом, заготовленим влітку ми-нулого року, містять не тільки повноцінний вуглеводний корм, а й пергу. Тому навіть в несприятливу погоду весною бджоли використовують всі необхідні поживні речовини, щоб годувати личинок і матка не зменшувала відкладання яєць. Якщо запас корму весною недостатній, сім'ї необхідно підгодовувати. Дослідами встановлено, що найвищу ефективність для попов-нення кормових запасів має підставляння стільників з медом, які були вилучені з гнізда восени. Цим розширюють гніздо, стимулюють розвиток сімей.
Позитивний вплив має підгодівля цукровим сиропом у першій половині весни, коли ще немає навіть підтримуючого медозбору. Для посилення розвитку доцільно 1—2 рази підгодовувати всі сім'ї незалежно від рівня кормозабезпечення. Після ревізії корм роздають вибірково, користуючись даними обліку по кожній сім'ї.
Цукровий сироп для весняної підгодівлі готують 50—60процентної концентрації, враховуючи потребу бджіл у воді. Цукор розчиняють у кип'яченій воді, охолоджують (до +35 °С) і розливають увечері в годівниці, які краще ставити над гніз-дом. При цьому зручно наливати сироп, він не охолоджується і бджоли охоче вибирають його. Якщо на пасіці є годівниці-рамки, їх ставлять біля заставної дошки та прикривають утеплювальними подушками. Часті підгодівлі невеликими порціями сиропу на бджолофермах колгоспів і радгоспів та на пасіках з промисловою технологією невиправдані, оскільки трудомісткі.
Для тривалішого стимулюючого впливу сироп доцільно роз-давати у поліетиленових мішечках порціями 2—3 кг. Мішечок кладуть над гніздом безпосередньо на верхні бруски рамок, роблять в ньому три проколи і прикривають утепленням. Бджоли поступово вибиратимуть корм, що посилює розвиток сім'ї. З цією ж метою все ширше застосовують підгодівлю цукровим тістом (канді). його необхідно класти над гніздом, загорнувши в цупкий папір або марлю. При виготовленні тіста бажано додавати хоча б 5—10 % квіткового пилку. Підгодівлю з введенням у корм антибіотиків дозволяють лише у випадках необхідності лікування бджіл.

akadem8.at.ua
monster

Поиск
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0