ДОВІДНИК ПАСІЧНИКА
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входа
ТРАНСПОРТНІ ЗАСОБИ.
У бджільництві транспортні засоби потрібні для переве зення бджолиних сімей під час кочівель. Вулики перевозять на території свого або сусідніх господарств, а також вивозять за межі району і області. Сучасна техніка дає змогу використу вувати медоносні ресурси, розміщені на відстані 400—500 км і більше. Бджолині сім'ї і пакети перевозять на різних видах наземного, водного і повітряного транспорту.
Наземний транспорт використовують як засіб для переве зення та утримання бджіл протягом сезону або цілий рік. При

постійному або тривалому використанні транспорту для утри мання бджолиних сімей немає потреби часто навантажувати і розвантажувати вулики, що полегшує кочівлю пасік. Проте він повинен бути недорогим, оскільки амортизацію транспорту відносять тільки на бджільництво.
В кузовах автомобілів, на тракторних та автомобільних причепах вулики розміщують у два, іноді три яруси, добре ув'язують, особливо для далеких перевезень (табл. 9). На ве ликих бджолофермах комплектують цілі автопоїзди, але для них потрібні впорядковані дороги. Кількість вуликів, що мож на розмістити на них, залежить від площі, системи вуликів та

способу утримання бджолиних сімей. Вуликів з контейнера ми вміщається менше, проте навантажувально-розвантажу вальні механізми, які можна застосовувати при цьому, значно підвищують продуктивність праці.
Автомобільні й тракторні причепи в багатьох господарст вах переобладнують у спеціальні платформи для постійного використання на пасіках. Щоб збільшити площу під вулика ми, їх подовжують за допомогою швелерів. Бджолині сім'ї утримують на них тривалий період при дворядному розміщенні в один або два яруси. На медозборі вулики доцільно ставити ребром до краю платформи. Це сприяє кращому орієнтуванню бджіл і запобігає блуканню та нальотам.
Кочові павільйони відрізняються від платформ більш склад ною будовою. Стіни і дах повністю захищають розміщені в них бджолині сім'ї. Конструкції їх різні. Перевозять павіль йони тракторами чи автомобілями.
Сани тракторні— недорогий і вигідний вид транспорту для внутрішньогосподарських перевезень по польових дорогах і бездоріжних ділянках, на глинистих та супіщаних грунтах. На них розміщують вулики для утримання бджолиних сімей протягом усього сезону. Сани виготовляють у господарствах з деров'яних брусів, які обшивають металевою стрічкою, або із сталевих труб, в які на час перевезень можна налити воду для запобігання перегрівання від тертя. Зверху кладуть на стил з дощок.
Для пасічників у польових умовах обладнують кочову буд ку (розбірну або на колесах; рис. 17).

На великих бджолиних фермах, комплексах у спеціалізо ваних господарствах і міжгосподарських, підприємствах все більше поширюється утримання сімей на контейнерах. їх ви готовляють із кутового металу таких розмірів, щоб створити основу, на якій можна розмістити в один або два ряди по три, чотири чи шість вуликів. Це сприяє високопродуктив ному використанню механізмів для навантаження на транс порт і розвантаження. Вулики перебувають на контейнерах увесь сезон на основному і кочових точках. Таке утримання значно посилює транспортабельність пасік і зменшує затрати ручної праці.
Для механізованого навантаження і розвантаження кон тейнерів з вуликами використовують звичайні засоби, що ви пускаються для різних галузей народного господарства. Гід-рокрани 4030П і 4901, змонтовані на автомобілях ЗИЛ-130 і ЗИЛ-131, працюють як самонавантажувачі і на навантажу вально-розвантажувальних операціях біля розміщеного поряд транспорту. Вони можуть піднімати вантажі до 0,5 т. Авто мобільний кран КС-2561Д більш потужний — близько 6,3 т. Ним вигідно користуватись при обслуговуванні значної кіль кості бджолиних сімей. На навантажувально-розвантажуваль них операціях у бджільництві успішно працюють тракторний механізм ПЭ-0.8Б, вилчастий ПВСВ-0,5 та ін.
Для щоденного догляду за пасіками, особливо в кочових умовах, доцільно закріплювати за працівниками моторолери і мотоцикли з коляскою, невеликі вантажні автомобілі, трак торні шасі. Це не тільки полегшить працю пасічників, а й дасть змогу впровадити ланкову систему обслуговування бджолиних сімей, що є неодмінним елементом промислової технології бджільництва.

akadem8.at.ua
monster



Поиск
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0