ДОВІДНИК ПАСІЧНИКА
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входа

УТЕПЛЕННЯ ГНІЗД.

Скорочення і утеплення гнізд. Сильні сім'ї без особливого напруження обігрівають гніздо і виховують розплід весною, навіть під час похолодань. Утеплення гнізд, захист вуликів від вітру, розміщення пасік у затишних місцях серед медоносних рослин економлять енергетичний корм,, посилюють темп розвитку бджолиних сімей, знижують затрати праці на догляд.Внутрішнє утеплення корисне у всіх бджолиних сім'ях незалежно від їх сили. У вуликах-лежаках утеплювальні подушки ставлять по обидва боки гнізда, яке розміщують в центрі проти льотка. Крім того, потрібно утеплювати вулик зверху. Для цього придатне будь-яке полотно, навіть щільне і запрополісоване, яке розстилають безпосередньо на верхні бруски рамок. Зручними і гігієнічними є утеплювальні подушки, виготовлені з пінополіуретану. У вертикальних вуликах, де немає місця для бокових подушок, можна використати полотно певних розмірів, яким укривають гніздо зверху, а краї запускають попід стінками вулика. На стелю кладуть утеплювальну подушку. Внутрішнє утеплення корисне до середини червня. На присадибних пасіках застосовують також зовнішнє утеплення вуликів з сухої хвої, листя, моху.
Скорочення гнізд передбачає створення поліпшеного тем-пературного режиму зменшенням об'єму тієї частини вулика, де ущільнено сидять бджоли. В ньому легше обігрівати розплід, що особливо корисно для сімей середньої сили і слабких. Скороченим вважають таке гніздо, в якому всі стільники щільно вкриті бджолами. Зайві та з кормом тимчасово можуть знаходитись за вставною дошкою. Для вільного доступу бджіл до меду В. А. Нестерводський (1950) запропонував зробити три круглих отвори діаметром 2 см у верхній частині дошки.
Зменшений об'єм гнізда сприяє розвитку сім'ї лише тимчасово. В більшості областей України після виставлення і очисного обльоту бджіл цей період триває протягом 4—5 тижнів.
На пасіках, де утримують сильні сім'ї у багатокорпусних вуликах, скорочення гнізд економічно невиправдане, бо додаткові затрати праці приростом бджіл не окупаються.
Весняне нарощування бджіл. Сильні сім'ї — основа високопродуктивного бджільництва. Передовий досвід показує, що кількість одержаної продукції від бджолиних сімей та запилювальна робота залежать від їх сили. Збір меду сильними сім'ями порівняно із середніми більший у 2—3 рази. Ця перевага особливо помітна в умовах бурхливого і нетривалого взятку і а несприятливої погоди. Сильні сім'ї стійкіші проти холоду, ураження збудниками хвороб, краще захищаються від ворогів, викрадачів меду. В їх гніздах легше підтримується необхідний режим для виховання розплоду, менше витрачається корму на одиницю живої маси бджіл, у будь-яких умовах вони висилають більше збирачок на квітки рослин. У слабких сім'ях робочі особини перевантажені, тривалість їх життя скорочується, матка не повною мірою проявляє відтворну здатність. Пасічник може доглянути більшу кількість сильних сімей, ніж слабких і середніх. Скорочення затрат на сильні сім'ї та ріст виходу продукції зумовлює зниження собівартості 1 ц умовного меду.

akadem8.at.ua
monster



Поиск
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0