ДОВІДНИК ПАСІЧНИКА
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входа
ВИКОРИСТАННЯ ТА ПОЛІПШЕННЯ МЕДОНОСНОЇ БАЗИ.
Облік запасів нектару.
Оцінка нектароносності рослин є основою здійснення захо дів, спрямованих на найповніше використання медоносної ба зи. Поряд з науково обгрунтованими даними про медоносні якості рослин пасічники, які систематично ведуть спостережен ня за цвітінням, відвідуванням квіток бджолами та станом
11. Середні норми медопродуктивності 
погоди під час медозбору, а також враховують показники конт рольної сім'ї, мають матеріал для уточнення ролі місцевих рослин для бджільництва.
Ступінь нектароносності, як правило, неважко простежити за інтенсивністю відвідування квіток бджолами. Більша кіль кість нектару краще приваблює збирачок. Лише в окремих рослин, наприклад червоної конюшини, через глибоке заля гання нектару в квітках відвідування може бути послабле ним:
У більшості рослин кількість цукру в нектарі однієї квітки становить 0,3—1 мг (табл. 10). Лише високопродуктивні рос лини та ще й з великими квітками містять його в кілька разів більше. Це липа, малина, фацелія. Загальна медова продук тивність залежить від кількості квіток на одиниці площі татривалості, виділення нектару. Тому рослини, які рясно цвітуть дрібними квітками, відзначаються великим запасом ного на 1 га. В цілому природна медова продуктивність рослин надто різна.
Так, 1 га одних рослин має запас, який становить 10— 15 кг, інших — близько 1000 кг і більше (табл. 11). Середніми нормами медопродуктивності рослин користуються для визна чення можливого збору меду та кількості бджолиних сімей, яких доцільно утримувати в конкретних умовах кормової бази.
Обчислення запасів меду проводять на основі обліку всіх площ медоносних рослин та угідь, де вони не займають суціль ного масиву. Запас меду можна обчислити в зоні льоту бджіл окремої пасіки (площа в радіусі 2 км становить близько 1250 га) або на території землекористування одного господар ства. Тепер завдяки кочівлям пасіки можуть використовувати нектарні ресурси далеко від стаціонарних точків. Розширю ються міжгосподарські перевезення пасік, оскільки в умовах спеціалізації і концентрації посівні площі певних медоносів зосереджують в окремих колгоспах і радгоспах. Для раціо нального розміщення пасік з метою ефективного використан ня медоносної бази і запилення сільськогосподарських культур.

akadem8.at.ua
monster



 
Поиск
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0