ДОВІДНИК ПАСІЧНИКА
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входа
ВИТРАТИ НА ПРОДУКЦІЮ БДЖІЛЬНИЦТВА І ЇХ СТРУКТУРА.
Виробництво на пасіці, бджолофермі, які є галуззю кол госпу, радгоспу, держгоспу, бджолокомплексу й бджолопід приємства спрямовується виробничо-фінансовими планами цих господарств. Залежно від розміру пасічницького господарст ва і його організаційної структури, бджільництво може бути провідною, додатковою або допоміжною галуззю господарства.
Витрати на виробництво, а також собівартість виробленої продукції бджільництва визначають за певними нормативами і таблицями промфінплану. Найбільшу суму витрат станов лять корми (більше 50 %) та заробітна плата (близько 30 %), таблиця 24. До заповнення таблиць промфінплану проводять попередні розрахунки за формами річного або госпрозрахун кового завдання для пасіки. Обсяг виробництва продукції бджільництва і кількість бджолиних сімей беруть з перспек тивного та п'ятирічного планів розвитку даної галузі. Врахо вують досягнення у бджільництві за три сприятливі роки з останніх п'яти й обов'язково за рік, що передує плановому.
При потребі в плани вносять відповідні корективи. Так, якщо бджолиних сімей є більше, ніж планувалось, а вироб ництво меду перекрило планове завдання, то плани на наступний рік повинні бути не нижче досягнутих показників — наявності бджолиних сімей та рівня виробництва меду.
Господарський розрахунок. Пасіки та бджолоферми кол госпів переводять на господарський розрахунок за рішенням правлінь колгоспів, а у радгоспах, держгоспах, бджолопідпри ємствах, бджолокомплексах і бджолорадгоспах — за наказом їх директорів. З впровадженням госпрозрахунку на пасіках, бджолофермах зростає їх продуктивність, знижується собі вартість продукції і підвищується рентабельність галузі.
Для переведення пасіки, бджолоферми та спеціалізованого господарства на господарський розрахунок необхідно перш за все забезпечити цю галузь відповідною матеріально-техніч ною базою, поліпшити кормову базу, а якщо е хвороби, то оздоровити пасіки.
Планові завдання до виконавців доводять за допомогою форми річного госпрозрахункового завдання, яке складається з річного виробничого завдання і витрат на виробництво про дукції бджільництва. Таке завдання, крім стимулювання ви робництва, контролює витрати на пасіку або бджолоферму. Бджолопідприємство, бджолокомплекси й бджолорадгоспи ведуть всю роботу в господарстві на принципах господарсько го розрахунку.
Річне виробниче завдання пасіці. Пасікам і бджолофермам, які не переведені на господарський розрахунок, доводять річ не виробниче завдання. За зразком цього завдання плани, встановлені пасіці або бджолофермі, доводять безпосередньо до виконавців — пасічників господарства. При цьому враховують показники, досягнуті пасічником за три сприятливі ро ки з останніх п'яти і обов'язково за передуючий плановому, звертають увагу на забезпеченість кожної пасіки кормовою базою, можливість кочівлі, відсутність хвороб бджіл.
Так, при загальнопасічних планових завданнях валового збору меду 25 кг, в тому числі товарного 15 кг, першому точ ку чи пасіці встановлюють завдання відповідно 27 й 17 кг, другому —22 та 13, третьому — 25 і 15 кг. По решті показ ників планують аналогічно. Вихід воску залежить від розмі рів медозбору.
Чим вищий медозбір, тим більші показники по виходу вос ку. При валовому зборі 25 кг меду від сім'ї він становить 0,4 кг, при 27 — 0,5, а при 23 — 0,3 кг.

akadem8.at.ua
monster





Поиск
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0