ДОВІДНИК ПАСІЧНИКА
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входа
ЗАТІНЕНЯ ВУЛИКІВ.
Затінення вуликів. Сонячне освітлення пасічних точків поліпшує їх санітарний стан і запобігає виникненню багатьох захворювань та подовжує тривалість робочого дня бджіл. Позитивний вплив його проявляється і в тому, що вес ною та наприкінці сезону зменшуються витрати кормового меду на обігрівання сім'єю свого гнізда, поліпшуються умови для ранніх і пізніх очисних обльотів бджіл.
Тому основний пасічний точок обладнують в найзручнішо му щодо обігрівання сонцем місці. Утримання бджіл на ньому поєднують з роботами, спрямованими на інтенсифікацію на рощування бджіл до зимівлі та весною перед медозбором.
Для літнього утримання бджіл використовують кочові точки поблизу основних площ медоносних рослин. Влітку ву лики краще розташовувати в затінених місцях, бо надмірне нагрівання гнізда і навколишнього повітря викликає спад льотної роботи бджіл, зменшення медозбору, посилення роїн ня на пасіці.
Затінення вуликів дає прибавку меду в середньому на сім'ю 6—8,5 кг, а інколи 14,5—21,2 кг (Нестерводський В. А., 1966). Негативний вплив спеки на бджіл зменшується при розміщенні вуликів під деревами або з північного боку лісо смуг льотками на північ, розкриванні льотків та вентиляцій них отворів, створенні штучного затінення в разі відсутності природного захисту від перегрівання, фарбування вуликів, особливо даху, у світлі кольори. Якщо бджолині сім'ї про тягом періоду кочівлі утримують на платформах, необхідно влаштувати накриття для утворення тіні в денні години.
akadem8.at.ua
monster



Поиск
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0