ДОВІДНИК ПАСІЧНИКА
Приветствую Вас Гость | RSS
Меню сайта
Форма входа
ЗБІР НЕКТАРУ.
Величина медозбору залежить від кормової бази та кіль кості бджолиних сімей. Значне насичення території бджолами зменшує середній збір меду кожною сім'єю. Відповідність за пасів меду кормової бази розмірам пасік легко встановити за допомогою контрольної сім'ї. Якщо існують багаті запаси ме ду, то це сприяє збільшенню її маси за день на 2—6 кг і біль ше (табл. 14).
Очікуваний запас меду в середньому на один день цвітін ня (див. таблицю 12) визначають за допомогою відповідних розрахунків.
Один або кілька медоносів, з яких бджоли збирають най більшу кількість продукції, визначають тип медозбору (рис. 18). З них надходить в основному товарний мед. Наприклад, у степових районах України переважає збір меду з білої ака ції, соняшнику, буркуну, люцерни, а в Криму ще й шавлії та лаванди.
Ранньовесняних трав'янистих медоносів тут мало. Після очисного обльоту в сім'ях досить часто не вистачає пилку. То му велике значення мають рано квітуючі кизил, клени, верби, які відчутно посилюють розвиток сімей. Потім одночасно з плодовими культурами цвіте озимий ріпак й перко, з яких бджоли створюють достатній запас перги і меду. З головним медоносом південної зони — білою акацією — пов'язуються ме тоди пасічникування, одержання товарної продукції та інші роботи. Значне поліпшення медозбірних умов потрібне після цвітіння білої акації та соняшнику. Для пізпьолітнього медо збору мають значення післяукісні посіви гречки, олійної редь ки, фацелії.
В зоні Лісостепу поширені типи медозбору з озимого рі паку, білої акації, еспарцету, гречки, липи, соняшнику. Ці рос лини у певному поєднанні між собою та з деякими іншими дають основну частину товарного меду. Відсутні або дужебідні ресурси нектару бувають у періоди між цвітінням садів і білої акації, перед медозбором з гречки та наприкінці літа. Збагачення їх може здійснюватись деякими видами деревно кущовнх медоносів, посівом фацелії, буркуну білого одноріч ного, редьки олійної.
В поліських районах типи медозбору менш виражені: по мірний і невеликий збір спостерігається в різні місяці весни і літа в лісах, на луках і польових культурах, серед яких ви діляються гречка, конюшина червона та липа.
Зона Карпат характеризується переважно тривалим під тримуючим медозбором, на фоні якого помітно відрізняються в окремих областях озимий ріпак, іван-чай, малина лісова, плодові культури, конюшина червона.

akadem8.at.ua
monster





Поиск
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0